בעולם האקדמי מבחנים חורצים גורלות. הם קובעים מי יתקבל ללימודים ומי יקבל מלגה, מי לא ימשיך לשנה ב' בכלכלה ומי יוסמך להיות עורך דין או רופא. בתרבות שלנו מבחנים הם סיכומו של תהליך הלמידה, ולמרבה הצער לא פעם הם גם תכלית הלמידה.
“אני לא נותן אף פעם 100", “כדאי לך לגשת למועד ב', הוא תמיד קל יותר", “כתבתי חיבור של שלושה עמודים והוא רק סימן לי - לא יכול להיות שהוא השקיע בזה יותר מחמש דקות". אמירות כאלה נשמעות לעתים קרובות ומשקפות רק את מקצת הבעיות של עולם המבחנים האקדמי.
יותר מעשרים וחמש שנה המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מתמחה בפיתוח מבחנים ובמחקר מדעי בתורת המבחנים. הוא הגוף המוביל בארץ בתחום זה ואחד המובילים בעולם. אחד מעקרונות היסוד של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, עמותה ללא כוונת רווח, הוא שיפור איכות הבחינות בבתי הספר ובמוסדות להשכלה גבוהה בישראל.
המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מציע מגוון סדנאות הנוגעות בהיבטים השונים של פיתוח, כתיבה ובדיקה של מבחנים. הסדנאות מוצעות ליחידים ולמוסדות המעוניינים לפתח סטנדרטים מקצועיים בתחום הבחינות וליצור תרבות בחינות הוגנת יותר. את הסדנאות נותנים מרצים מנוסים בפיתוח מבחנים ובכתיבתם.

 

הסדנאות המוצעות

ימי השתלמות לבקשתכם

 

 

 

 

 

 

צרו קשר

להתייעצות, למידע כללי ולתיאום יום עיון: ספי פומפיאן - 02-6750646 - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.